
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 4 |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24643
Ext.Price$0.24643
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24643 | $0.24643 |
| 10 | $0.21920 | $2.19200 |
| 50 | $0.19498 | $9.74900 |
| 100 | $0.17407 | $17.40700 |
| 500 | $0.15541 | $77.70500 |
| 1000 | $0.13875 | $138.75000 |
| 3000 | $0.12387 | $371.61000 |
